Sıkça Sorulan Sorular

Yuvam Kız Öğrenci Yurdu Aydın

Akademi Kız Öğrenci Yurdu şeffaf sorgulanabilir ve eleştrilere açık yönetim ve öğrenci ilişkileri ekibine sahiptir.Bu bağlamda tüm ekibimizle birlikte sizler için hizmet vermekteyiz.Yurdumuz hakkında merak ettiğini sorularınız olursa personelimiz sizin için cevaplamaya hazır. Bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.Bunun yanında yurdumuz hakkında merak ettiğiniz başlıca soruları sizin için cevaplamaya çalıştık:

2,3 Kişilik Lüks Odalar

Dairelerimizin tamamı full eşyaldır. Her daire 2 ve 3 kişi paylaşacak şekilde donatılmıştır.

ÜNİVERSİTEYE YÜRÜME MESAFESİNDE

Yurdumuz sağlık meslek yüksek okuluna , hazırlık binasına yürüme mesafesindedir.

ÇAMAŞIR YIKAMA HİZMETİ

Çamaşırlar yıkama hizmetimizden makul fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman ütü odamızı kullanarak giysilerinizi ücretsiz ütüleyebilirsiniz.

GENİŞ ETÜD SALONU

Her ne kadar tüm odalarda çalışma masası bulunmasına rağmen öğrencilerimizin vize ve final haftalarında en uzun zamanlarını geçirdikleri alan etüt salonlarıdır.Her iki blokta 2 adet bilgisayar destekli etüd salonu bulunmaktadır.

7/24 GÜVENLİK GÖREVLİSİ & KAMERA

24 saat güvenlik görevlisi bulunmaktadır, geceleri herhangi sağlık problemlerine karşı nöbetci aracımız vardır, herhangi bir sağlık durumunda yurt aracı ile hastaneye götürülür. Giriş ve çıkışlar 24 saat Kamera Sistemi ile izlenmektedir.

PARMAK İZİ İLE GİRİŞ

Yuvam Kız Öğrenci Yurdumuz, Aydın'ın en güvenlikli yurtlarından birisidir. Yurdumuz'da parmak izi ile giriş, 7/24 Güvenlik görevlisi ve kamera sistemi mevcuttur. Gözünüz arkada kalmasın...

REVİR VE SAĞLIK HİZMETLERİ

Yurdumuzda konaklayan öğrencilerimizin olası sağlık sorunu yaşadıkları durumlarda faydalanabilecekleri ve ilk müdahalenin yapılabileceği sağlık odamız bulunmaktadır.Geceleri yaşanabilecek herhangi bir sağlık sorunları durumunda yurdumuzun aracı ile en yakın sağlık kuruluşuna götürülür gerekli tedavi sonrasında aracımız ile tekrar yurda getirilir.

KESİNTİSİZ SICAK SU

Yurdumuzda, 24 saat sıcak su imkanı ile her öğrencinin kullanımına uygun banyo ve WC bulunmaktadır.Sıcak su için 2 adet sıcak su tankımız bulunmaktadır.Yurdumuzda kullanılan sıcak su ısıtma sistemi kalorifer, güneş enerjisi ve elektrik enerjisini desteklemektedir.

TEMİZ ODALAR

Temizlik, önceliğimizdir. Kat, oda ve banyo wc temizlikleri yurdumuzun deneyimli kat temizlik personelleri tarafından düzenli olarak ücretsiz olarak yapılmaktadır.

TV DİNLENME SALONU

Dinlenme salonunda diğer odalardaki arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

ŞİFRELİ KABLOSUZ İNTERNET

Kablosuz internet ile derslerinizi internet üzerinden rahatlıkla çalışabilecek ödevlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz. Öğrenci yurtlarında öğrencilerin en çok karşılaşmış olduğu internet hız problemini profesyonel firewall modemler, accesspoint cihazlar ile problemlerinizi minumuma indiriyoruz.Kişi başına anlık hız 4 mbit olup adil kullanım kotası bulunmamaktadır.

MERKEZİ SİSTEM KALORİFERLİ ISINMA

Ilıman bir iklimin hakim olduğu ilimizde, kışların çok sert geçmediği şehrimizde, merkezi sistem kaloriferli ısınma ile problem yaşamayacaksınız. Daireler kaloriferli olup ve düzenli olarak kalorifer yanar.

MASA TESNİSİ

Öğrencilerimiz yurdumuzda diledikleri zaman masa tenisi oynayarak stres atabilirler.

Evet Akademi Kız Öğrenci Yurdu Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir yurttur.Yurdumuz Aydın da hizmetinizdedir.

Evet Yurdumuz Aydın Merkezdedir. Üniversite, avm, toplu taşıma duraklarına yürüyüş mesafesindedir.

Yurt Binamız Son derece güvenli, Deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiştir. Yurdumuzda 7/24 Güvenlik görevlisi, kamera sistemi mevcuttur. Yurt girişlerimiz parmak izi ile olmaktadır. Yurdumuz tüm bu özellikleriyle Aydın'ın en köklü ve en güvenli yurtlarından biridir.